Zpět na články

Cože? Další zkouška?

Je říjen a v tomto období nejen asistenti, ale v podstatě celé daňové oddělení žije zkouškou do Komory daňových poradců - od uchazečů počínaje po již zapsané daňové poradce konče (ti nám samozřejmě drží palce a jsou k dispozici pro případné konzultace).

Naše vedení daňového oddělení má velký zájem na tom, abychom se vzdělávali a hodně toho věděli, protože pak jsou naše výstupy "echtovní" a dávají hlavu a patu :-). Když pominu úvodní školení, které jsme všichni absolvovali při nástupu a školení, která probíhají během každého léta (k tomu se dostanu někdy později), tak příprava na zkoušku daňového poradce je nejkomplexnější a nejucelenější a trvá téměř celý srpen a září. Druhý týden v říjnu jsou pak samotné zkoušky v Brně (pro představu tento rok se tam sjelo cca 600 uchazečů, kteří touží být v tomto "společenství"). Po tuto dobu je víceméně každý týden v pátek a v sobotu školení věnované určité daňové problematice (např. daň z příjmů právnických a fyzických osob, účetnictví, malé daně jako daň silniční či daň z nemovitosti apod.). Následně je možné si vybrat pět dnů externího školení, kde si danou problematiku, ve které dotyčný trošku plave, ještě více prohloubí. Vzhledem k tomu, že to není žádná "dávačka" a já vím, o čem mluvím, tak firma takovýmto způsobem podporuje dva pokusy.

 

Pro ty, kteří si rádi trénují mozek a nedovedou si představit život bez učení, je to určitě výzva. Ne, že bych se v učení vyžívala a nemohla bez tohoto adrenalinu být, znám jistě mnohem zábavnější formy trávení mého volného času než nad knížkou, ale musím konstatovat, že tato příprava mi dala ucelený pohled na celou daňovou problematiku a velmi mi pomohla v práci. Konečně jedna z mnoha zkoušek, kdy těžce nabyté vědomosti můžu rozvíjet v praxi a mám zájem na tom, aby mi v hlavě utkvělo co nejvíce.

Volné pozice