Ze studentky práv seniorní konzultantkou v cyber security
Renáta je absolventkou Právnické fakulty Univerzity Karlovy. Už během studií ji lákal svět IT, do kterého vkročila hned po škole a vypracovala se až na pozici senior konzultantky v oblasti IT compliance & cyber security. Její úspěchy jsou důkazem toho, že se leckdy vyplatí sejít z vyšlapané cesty a vydat se k cíli po vlastní ose.
Logika a objektivní pravda u mě vždycky vítězily nad emocemi. Studium práv bylo proto jasnou volbou. Jako právník jsem ale často musela hájit i takové názory, se kterými jsem úplně nesouhlasila. V IT je to jednoduché, protože kódy a technologie objektivní jsou a naše rozhodnutí, která děláme podle best practise, už není třeba obhajovat. Jak se ukázalo, přenést paragrafy do prostředí jedniček a nul bylo jedním z mých nejlepších rozhodnutí.
Odhodlání a píle se mi vrátily dvojnásobně
IT mě lákalo už na škole. A protože jsem věděla, že se cyber security stejně nejvíc naučím v praxi, kývla jsem hned po studiích na nabídku práce v oblasti IT ve Fakultní nemocnici Bulovka. Stala se ze mě referentka kybernetické bezpečnosti, která po večerech doháněla všechny potřebné znalosti. Zatnout zuby a pořádně zabrat se mi ale vyplatilo a během dvou let jsem povýšila na vedoucí oddělení bezpečnosti a legislativy IT a manažera kybernetické bezpečnosti. Díky skvělému týmu a podpoře tehdejšího náměstka IT na Bulovce, Martina Koníře, se mi povedlo vyrůst v oboru, který je nejen lukrativní, ale vzhledem k jeho rychlému vývoji se v něm člověk nikdy nenudí.
Technické zaměření není podmínkou
Sama jsem důkazem toho, že v cyber security mohou pracovat i lidé bez technického vzdělání. Obrovskou část cyberu totiž tvoří metodologická a manažerská práce v oblasti systému řízení bezpečnosti informací, která stojí na znalostech legislativy a dalších předpisů. Ty jsem spolu s lety praxe měla a když se mi naskytla možnost pracovat jako senior cyber consultant v KPMG, neváhala jsem ani vteřinu.
Do práce se každý den těším nejen díky zajímavým projektům a rozvíjení know-how, ale taky díky zdravému pracovnímu prostředí, které zohledňuje work-life balance, osobnost každého z nás a je plné chytrých lidí, kteří pravidelně prohánějí mé malé šedé buňky. Jeden z nich se tě ujme hned po nástupu a bude tvým „buddym“. Podpoří tě hlavně během onboardingu, ale obrátit se na něj budeš moct i později.
Obor můžeš změnit i uvnitř KPMG
Podpora, které se ti v KPMG dostane v neomezeném množství, je základem pro tvůj osobnostní i profesní rozvoj. Můžeš díky ní plynule přecházet mezi obory i růst tam, kde nakonec zakořeníš. A to i v případě, že by tě podobně jako mě nikdy nenapadlo, že to místo tradiční advokacie přes cyber consulting bude nakonec pochopení zákaznických potřeb a tvorba digitálních transformací, ve které jsem našla svou zálibu. V KPMG nebyl problém domluvit přestup do týmu Customer & Digital, který se touto tématikou zabývá.
Ten správný směr pomůžeme najít i tobě. Podívej se na nabídku volných pozic a vybírej podle toho, kam tě srdce táhne. Zbytek už probereme osobně na pohovoru.