Zpět na články

Timesheet aneb "píchačky" v KPMG

Asi každý zná pověstné "píchačky" neboli přístroje (oblíbené zejména v továrnách s vícesměnným provozem), kde si každý zaměstnanec označí (píchne) lístek při příchodu a odchodu z práce, aby měl zaznamenáno, že byl v daný den přítomen ... A jak to funguje u nás?

Klasické "píchačky" u nás nemáme, ale vyplňujeme si za každý den svůj Timesheet. Timesheet je jakási webová aplikace, která slouží k zaznamenání práce, kterou jste daný den prováděli, přičemž s Timesheetem se seznámíte vždy hned už na úvodním školení a začínáte si ho vést od prvního dne nástupu. Prázdný Timesheet vypadá takto:

Vyplněný Timesheet můžete vidět v úvodu článku a v reálu, když k nám nastoupítesmiley. A jak ho tedy vyplnit? Každá zakázka nebo činnost má svůj kód (včetně školení, interních porad, dovolené, atd.), který se skládá nejčastěji z pěti písmen a dvou číslic. Podle toho, na čem zrovna pracujete, si ukládáte do Timesheetu příslušné kódy. Nejmenší časový údaj, který je možné do Timesheetu zadat jsou tři minuty a největší není, tuším, omezensmiley Timesheety odesíláme ke schválení a zapracování do systému každých cca čtrnáct dní (půlka měísce = timesheetová perioda, takže u nás v podstatě pořád někdo řeší periodusmiley). Možná to vypadá, jako totální vopruz, což někdy i jewink, ale pokud si průběžně svůj čas někde zaznamenáváte nebo děláte Timesheet na denní bázi, dá se to zvládnout ... 

Občas se při vyplňování Timesheetu i pobavíte. Jelikož nám kódy, které jsou určeny zakázkám (modré kódy), generuje automaticky systém, můžete se občas setkat s celkem vtipným spojením. Přehled TOP10 nejvtipnějších uvádím níže.

MUSET14, RAFAT12, TOPIT14, VELET13, MACAT08, VOLIT08, DADAT07, BARET13, KOPRT13, KOYOT08.

Co se týče kódů nezakázkových (zelených kódů), platí za jednoznačného vítěze v kategorii oblíbenosti kód VACAT04, který používáme pro dovolenou. No a jelikož já VACAT nemám, tak jdu zase MAKAT.

Vyplněný timesheet na 15denní dovolenou

Volné pozice