Zpět na články

Jakej mám plat Vám přesně neřeknu, ale…

aneb pár snad i zajímavých čísle z prvního roku asistenta auditora. Kolik času jsem byl v práci a kolik třeba na školeních? Kolik času jsem strávil na cestách? Tento článek jsem mnohým slíbil na veletrhu pracovních příležitostí Šance na VŠE v Praze. Tak slib plním :-)

Po prvním roce stráveném na pozici asistenta v auditu je asi dobré začít trošku bilancovat. Zkusím to trošku v číslech. Dopředu říkám, že o tom pro mnohé nejzajímavějším, o mzdě, psát nemůžu. I když ono asi ani není třeba, protože jak jsem nedávno pročítal diskuze na fórech VŠE, někteří vědí mnohem lépe než já sám, kolik mi vlastně chodí na bankovní účet. :-) Určitě ale můžu z mé pozice říct, že je ve srovnání s ostatními absolventy nadprůměrná. Teď už ale ke konkrétním číslům. Během první roku v práci:

  • 10 týdnů školení
  • 6 týdnů dovolené počítaje převedené přesčasové hodiny (a další 2 týdny si převádím do dalšího období)
  • 17 týdnů u mimopřažských klientů (což je mezi asistenty celkem extrém. Naštěstí nemám zatím na ty čtyřhvězdičkové hotely alergii)
  • Dostal jsem 2500 emailů, napsal jsem jich 1100
  • Blíže jsem poznal prostředí ve 22 českých podnicích (od menších až po velké)
  • Uvařil jsem pracovní  PC: počet ks 1
  • Našel jsem si 1 holku, počet rozchodů: taky 1 (kupodivu to ani nesouviselo s těmi 17ti týdny :-) To je prostě život...)
  • Složil jsem 5 ze 14 zkoušek ACCA + 1 mi byla uznaná

 

V práci jsem strávil celkem něco přes 2000 hodin. Zhruba 27 % této pracovní doby jsem věnoval jiné práci než práci pro klienty. Co jsem tedy těch necelých 600 hodin dělal? Do „neklientské“ práce patří hlavně studium ACCA (titul pro finanční manažery, na který firma dává zaměstnancům max. 4 týdny placeného studijního volna ročně + 4 dny volna na složení zkoušky. Jsou v tom také další firemní školení (jazykové kurzy, práce s PC, zvyšování odbornosti v auditu). Do neklientské práce patří také např. účast na veletrzích nebo příprava prezentací.

Volné pozice