Zpět na články

Forensic Services aneb co to teda KONKRÉTNĚ děláte?

Ačkoli se některým může zdát, že KPMG dělá hlavně audit a daně, KPMG ve velkém poskytuje i služby poradenské neboli consulting. Článek o tom, jaká oddělení consultingu v KPMG jsou a čemu se věnují, již před čtyřmi lety popsala Tereza Hejdová, v tomto článku bych naopak chtěla shrnout hlavní disciplíny v „super tajném“ Forenziku.

Forenzik patří mezi menší oddělení, ale o to víc funguje jako celosvětová síť – v KPMG Forensic Services pracuje 2300 lidí v 52 státech, což umožňuje celosvětový dosah. A v Praze dokonce sídlí vedení pro celý region střední a východní Evropy (CEE).

Forensic Services zahrnuje čtyři klíčové disciplíny, pod které se dají zahrnout veškeré aktivity Forenziku: Fraud Risk Management (řízení rizik vzniku podvodů), Investigace, Dispute Advisory Services (poradenství při řešení sporů) a Forensic Technology. Výrazy v češtině jsem si musela vyhledat v odborné literatuře, protože běžně říkáme FRM, investigace, dispůty a FTech:o)

1. Fraud Risk Management (FRM)

FRM se věnuje prevenci vzniku podvodů a dalších protiprávních činů. Klientům tedy pomáháme designovat, implementovat a vyhodnocovat etické kodexy, compliance programy a související kontroly a programy pro boj proti podvodům.

2. Investigations

Investigace už jsem popisovala v předešlém článku; jejich cílem je pro klienta zjistit, jestli došlo k podvodu nebo jinému protiprávnímu jednání. Snažíme se potvrdit nebo vyvrátit klientovu představu, že má mezi zaměstnanci padoucha, nebo se snažíme padoucha najít. V reportu se ale vyjadřujeme i k nedbalostem nebo neefektivitám, které vedou k finančním ztrátám.

3. Dispute Advisory Services

dispůtech se hlavně věnujeme vypracovávání znaleckých posudků, které jsou podkladem pro rozhodnutí v mezinárodním rozhodčím řízení. Jde o válku posudků, kde po sobě střílíme vymazlenými znalečáky. Seniornější kolegové mohou sloužit i jako rozhodci nebo mediátoři.

4. Forensic Technology (FTech)

FTech je naše oddělení datových analytiků, kteří se zaměřují na identifikaci, shromažďování a analýzu záznamů nebo informací pro vedení sporu nebo vyšetřování. Jsou to ajťáci, co nám předžvýkají data, abychom se v nich mohli efektivněji přehrabovat.

 

Pokud máte nějaké otázky o mém dreamjobu nebo obecně o práci v KPMG, neváhejte se na mě obrátit v komentářích!

Každodenní dění ve Forenziku se také odráží na mém twitterovém účtu https://twitter.com/Aneta_Kubinova .

Odkaz na článek Terky Hejdové o různých druzích consultingu v KPMG zde.

Volné pozice