Zpět na články

Chcete do Anglie? Pomůže vám statistika

Už jste si u nás na blogu přečetli, kam všude se dá s KPMG podívat. Ne, že bychom chtěli konkurovat zavedeným cestovním kancelářím, ale v oblíbených destinacích máme Španělsko, Thajsko, Čínu, Nový Zéland, Austrálii či Spojené státy., a také méně exotické destinace jako Polsko, Maďarsko, Rumunsko nebo Rusko. Pro vyznavače černých taxiků, dvojpodlažních autobusů, konzervativního životního stylu a Jamese Bonda je ale Mekkou Londýn.

Jak vám může pomoci statistika dostat se do Londýna? Jednoduše. Od letošního září jsme podepsali intenzivní spolupráci s KPMG UK v oblasti Data & Analytics (o čem to je, psal Vojta zde). Prakticky to znamená vývoj nových řešení i dodávky konkrétních projektů u zákazníků v oblasti zpracování velkého množství dat pomocí moderních analytických metod. V Londýně. Nebo v Manchesteru. Nebo v Leedsu. A nebo ve Swindonu (kolegové z londýnské kanceláře tedy tvrdí, že než na projekt do Swindonu, radši do Botswany, ale tak hrozné to není).

Máte jedinečnou příležitost setkat se se zajímavými lidmi – můžete narazit na jaderného fyzika z CERNu (a 15 jeho kolegů), doktora biologického inženýrství, který vlastní 8 patentů (mj. i na „vodní kanón“ :-) ) a když se nudil, tak napsal algoritmus, pomocí něhož se dnes hodnotí 90% celosvětových transakcí platebními kartami, či další kolegy, kteří se věnují predikci a změnám chování ve všech možných oborech lidské činnosti.

Pokud tedy umíte statistiku nebo znalostní inženýrství, můžete se celkem rychle setkat s otázkou „Co děláš příští týden?“ nebo ještě lépe nabídkou „Mám pro tebe životní příležitost“. Ti, kteří už u nás nějaký ten pátek pracují, při každé „životní příležitosti“ zblednou a rychle se snaží zjistit, kterým směrem se ubírá – jestli na východ či jih (obvykle Rusko nebo Rumunsko) či na západ (zmiňovaný Londýn). Je zajímavé, že jakákoliv „nezápadní“ příležitost dokáže vylidnit open space během 5 sekund. Naopak ta „londýnská“ přiláká i kolegy, o kterých jste netušili, že u nás pracují.

Když to vše klapne, čekají vás příjemné dvě hodiny letu, 90 minut ve vlaku a metru, a pak už jen inspirativní prostředí nového finančního centra Londýna – Canary Wharf. Po pracovní době potom obligátní „fish & chips“, pivo, cesta přes Temži do hotelu a další den ráno nezapomenutelný pohled na business mrakodrapy z paluby „Hilton Docklands Ferry“. A když si přivstanete a uběhnete čtyři kilometry, je vám odměnou pohled na úžasně nasvícený a liduprázdný Tower Bridge. Kdo by odolal…

 

Volné pozice